خانه / بیانیه ها / در سوگ درگذشت فرزند یکی از رهبران ملی ترور شده تورکمن!

در سوگ درگذشت فرزند یکی از رهبران ملی ترور شده تورکمن!

اطلاعیه کانون فرهنگی- سیاسی:                            

با کمال تأسف مطلع شدیم که در تاریخ ۲۴ اردیبهشت سالجاری فرزند جوان طواق محمد واحدی یکی از قهرمانان و رهبران ملی ملت تورکمن، که در جریان یک توطئه آدم ربائی پیچیده توسط رژیم اسلامی از مقر ستاد مرکزی شوراهای تورکمنصحرا بهمراه زنده یادان توماج، محتوم و جرجانی ربوده و ترور شدند، طی حادثه ای دردناک در گنبد کاوس درگذشته است.

دایان واحدی، فرزندی که هنگام ربوده و ترور شدن پدر خویش تنها چهل روز از تولدش می گذشت، آدمکشان رژیم اسلامی وی را همانند بسیاری دیگر از نوزادان و نوباوگان تورکمن از دیدار چهره مهربان پدر و از آغوش پر مهر او محروم کردند.

علیرغم این پدرکشی رژیم اسلامی، وی نشان داد که لایق همان نامی است که پدر بر وی نهاده بود؛ یعنی دایان. از ریشه دایانماق (اتکا به خود و یا استوار بودن). لذا، وی همانند پدر خویش نه تنها به خود بلکه بر ملت خویش متکی بوده و بر هویت ملی خود نیز افتخار ورزیده و همیشه در تلاش برای کمک به آنها بوده و در این راه نیز در چهل سالگی جان شیرین خود را نیز از دست داد.

دایان و دایان ها که فرزندان لایق پدرانی با خاطره ای جاودانه از خودگذشتگی و مردانگی در میان ملت خود هستند و نسل به نسل خصائل والای انساندوستی و تفکر ملی گرایانه آنها پاس داشته و می دارند، زنده تر از زندگان بوده و همیشه در حافظه و خاطره تاریخی ملت خود زنده خواهند ماند!

کانون فرهنگی- سیاسی درگذشت نابهنگام و دردناک فرزند یکی از بنیانگذاران سازمان خود و از رهبران ملی جانباخته تورکمن را به ملت و به خانواده و نزدیکان دایان واحدی، از صمیم قلب تسلیت گفته و برای آنها آرزوی طول عمر همراه با عزت و سربلندی دارد!

کانون فرهنگی- سیاسی خلق تورکمن

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

۱۴ می ۲۰۲۰تلگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *