خانه / بیانیه ها / تصحیح و پوزش! حامد پورمند بدون هیچ قید و شرطی آزاد باید گردد!

تصحیح و پوزش! حامد پورمند بدون هیچ قید و شرطی آزاد باید گردد!

گزارشات تصویری و نوشتاری که در مورد دستگیری آقای حامد پورمند به هئیت تحریریه سایت ” تورکمنستان ایران” واصل شده بودند،تماما” همراه با ترانه های رپ بودندکه متاسفانه این ظن را در ما بوجود آورد که ایشان خواننده ” رپ” تورکمن هستند!
لذا، چون میبایستی بدون اتلاف وقت جهت رسانه ای ساختن آن و جلب افکار عمومی درداخل وخارج نسبت به این بی عدالتی اقدام میکردیم،بدون کنکاش درباره حرفه ایشان سریعا” اقدام به موضع گیری از طرف کانون کردیم.اما،با یادآوری رهبری کانون و عده ای از خوانندگان از داخل،متوجه اشتباه خود گردیدیم!
بدین وسیله هئیت تحریریه سایت ازخوانندگان گرامی پوزش طلبیده و اعلام میدارد که نوع حرفه و اشتغال آقای حامد پورمند بعنوان یک فعال مدنی و خبرنگار ورزشی و مدیر سایتهای بامپوش وتورکمن اسپورت،هیچگونه تاثیری در بازداشت وی با شکایت فردی سرکوبگر و جنایتکار،غاصب و تاراجگر مردم تورکمن نداشته و همه با هم به خواست وی که خواستی ملی است به بایکوت محصولات صنایع لبنیاتی «صباح» پیوسته وبا صدای رسا در داخل و خارج خواستار آزادی وی خواهیم بود!

—————————————————————————–

خواننده معروف آقای حامد پورمند که از درد و رنج ملت خود می‌گوید و برله نابودی هویت ملی، زبان و فرهنگ آن با سلاح هنر و موسیقی به مخالفت برخاسته است، بتاریخ ۳۱ اکتبر سال جاری بنا به دستور مقامات امنیتی گنبد قابوس بازداشت و به نقطه نامعلومی انتقال یافته است.

اگر اتهام آقای حامد پورمند در فضای مجازی، دعوت وی به بایکوت محصولات کارخانه لبنیاتی “صباح” اعلام شده باشد، صاحب آن نیز یک زابلی وارداتی یک لاقبا توسط رژیم به گنبد، “سلطانعلی ابراهیمی” میباشد. این فرد که اکنون با برخورداری از رانت دولتی و حکومتی و حمایت نیروهای امنیتی و حداقل در روستای “اگری بوغاز” با غصب ۵۰۰ هکتار از مراتع این روستا به مالک یکی از بزرگترین صنایع تولید لبنیات در تورکمن صحرا تبدیل شده است، عضو نیروهای امنیتی- انتظامی رژیم و در عین حال از اعضای بلندپایه سپاه “قدس” می‌باشد. وی که سال‌ها در کنار مشارکت در سرکوب، با استثمار وحشیانه خون دامداران و مصرف کنندگان تورکمن را در شیشه کرده است، مدت هاست که تولیدات بی کیفیت و گران کارخانه وی با نارضایتی عمومی روبرو شده است.

بنابراین، دعوت به بایکوت محصولات “صباح” توسط آقای حامد پورمند تنها بیان خواستی عمومی است که با صدای “رپ” خوانی وی در ترکمن صحرا طنین انداخته و وی بغیر از بیان این خواست، جرمی مرتکب نشده است. در حالیکه مجرم اصلی مالک صنایع “صباح” می باشد.

کانون فرهنگی-سیاسی، ضمن درخواست پیوستن گسترده مردم به بایکوت و تحریم فروش مواد خام دامی خود به این شرکت و عدم خرید محصولات آن و قطع تمامی روابط شخصی تا تجاری و اقتصادی با صاحب ان، وی را وادار به ترک تورکمنصحرا بکنند!

باید گفت که این فرد و افراد وابسته به وی به عنوان عضو ارگان‌های امنیتی- نظامی و یکی از اعضای موثر سپاه قدس نه تنها در سرکوبی و ایجاد خفقان در تورکمن صحرا نقش مستقیم دارند بلکه سازمان دهندگان اعزام مزدوران سرکوبگر زابلی عضو سپاه و بسیج از تورکمن صحرا و از سیستان جهت یاری به سرکوبگران جنبش‌های اعتراضی در شهرهای مرکزی ایران می باشد.

بنابراین “سلطانعلی ابراهیمی” ها نمی توانند در تورکمن‌صحرا جایی برای اقامت و فعالیت اقتصادی، امنیتی – نظامی داشته باشند!

 

کانون فرهنگی- سیاسی خلق تورکمن

۲ نوامبر ۲۰۲۰

 

در ذیل خبر کانال تلویزیونی آذرنیوز و دیگر کامنت های رسیده که برای آزادی آقای حامد پورمند منتشر شده را می آوریم.

کامنت ها:

خبر بازداشت حامد پورمند با شکایت شرکت لبنیاتی صباح از دیروز به عنوان خبر اصلی در تورکمنصحرا بازتاب زیادی پیدا نمود. چند نکته اصلی از این رویداد برای ما تورکمن ها قابل توجه می نماید
اول اینکه برخلاف تصور ما که این گروههای قدرت در منطقه را بسیار قدرتمند و تابو فرض می کردیم چیزی جز یک شیشه نبوده و با یک پست و مقاله ترک خوردند
دوم این است که بسیاری از تورکمن های صحرا نیز تصورشان بر این بود که بحث تحریم تاثیری نداشته و بیهوده و کوچک نمودن شان مردم است ، در حالی که بازداشت حامد پورمند تمامی این پیشداوری ها را نقش بر زمین نموده و نشان داد که این مراکز پرنفوذ، ترس عمیقی از این کمپین ها داشته و دارند بطوریکه که مجبور شدند برای کنترل این قضیه دست به دامان مراجع قضایی گردند.
سوم اینکه مردم تورکمن باید دوران دهه شصت و هفتاد را که تنها نظاره گر بودند و تمامی اطلاعات را از شبکه یک و دو دریافت نموده و هر آنچه که به خورد ما می دادند را مجبور به پذیرش بودیم فراموش شده بدانند، دوران، دوران اطلاعات و اینترنت هست، اطلاع رسانی آزاد ترس بزرگ انحصارگرایان است اگر شبکه های مجازی نبود بی گمان کسی از این قضیه خبردار نمی شد . پس با خبررسانی و ترند این مسایل از همدیگر بیشتر حمایت کنیم و از پتانسیل فضای مجازی در پیشبرد و احقاق حقوق مردم استفاده کافی ببریم
.


سال هاست محصولات صباح را نمیخرم. چون اصلا بدرد نمیخوره. وقتی میخوردم تنها چیزی که نداشت مزه لبن بود. نمیدانم از چه موادی استفاده می کرد. اصلا مزاجم نمیکشید.

تحریم صباح در شهرهای ترک نشین ایران

ما هم به عنوان ازربایجانی در کل ازربایجان لبنیاتی صباح را تحریم میکنیم من به نوبه خودم تو مغازم لبنیات صباح را جای نخاهم داد.

هرجا مردم یا قومی اتحاد داشته باشن قطعا در خیلی چیزا موفق میشن، سیاسی اقتصادی اجتماعی و مسایلی ازین دست ک اتفاق افتاده

 تلگرام

۲ دیدگاه

  1. سلام
    این روزا فعالین مدنی تورکمن رو تهدید و تحت فشار میزارن لطفا اگه برای شما مهم هستیم در پستها اشاره کنید

    • آقای اکتای! با تشکر… برای منعکس کردن اخبار فعالین تورکمن که برای ماهم خیلی مهم می باشد، لطفا همکاری کرده جزئیات بیشتری در اختیار سایت کانون قرار بدهید.
      تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *