خانه / خبر و گزارش / هرم قزاقستان ۱۰۰۰ سال زودتر از اهرام مصر ساخته شده است

هرم قزاقستان ۱۰۰۰ سال زودتر از اهرام مصر ساخته شده است

کارشناسان هرم ناشناخته ای را در استپ های دور افتاده قزاقستان کشف کردند که ۶ هزار کیلومتر از قاهره مصر دور است.

برخلاف دیگر هرم های ساخته شده در گوشه و کنار جهان، این هرم بسیار شبیه اهرام مصر است با وجود آنکه دو منطقه هزاران کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند.

اگرچه این هرم در حالت نیمه ویرانه است، اما کارشناسان معتقدند که از نظر ساختمان شبیه هرم معروف “زوسر” در مصر است با این تفاوت که این هرم ۱۰۰۰ سال پیش از “زوسر” ساخته شده است.

این کشف حیرت‌آور را “موسسه باستانشناسی ساریاکینسکی” در شهر قرغندی در کشور قزاقستان یکسال پیش انجام داد، اما محققان تصمیم گرفتند خبر آن را پس از انجام آزمایش های بیشتر منتشر کنند.

به گزارش سایت “اینشنت کد”، اکنون باستانشناسان قصد دارند که حفاری های بیشتری برای یافتن مقبره پنهان در دل این هرم را در روزهای آینده انجام دهند.

ویکتور نووژنف، باستانشناس دانشگاه قرغندی، گفت: “این هرم ۳ هزار سال پیش در “سریاکه” و برای یکی از رهبران مقتدر محلی در عصر پایانی برنز ساخته شده است.” او گفت که کار برای گشودن مقبره درونی این هرم در روزهای آینده آغاز می شود.

اگرچه شهر قرغندی در زمان حکومت کمونیستی شوروی منطقه ای دور افتاده بود که برای تبعید از آن استفاده می شد، اما اکتشاف های جدید حکایت از آن دارد که در گذشته این منطقه مرکز یک فرهنگ ثروتمند و پیشرفته بوده که هرم می ساختند.تلگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *