خانه / سیاسی / اعتراضات مرگبار در ایران!

اعتراضات مرگبار در ایران!

برخی گزارش‌های ارسالی به صدای آمریکا تائید می‌کند که تا روز دوم اعتراض‌های گسترده به گرانی ناگهانی بنزین توسط دولت ایران، دست‌کم شش کشته برجای گذاشته است.

تصاویر ویدئویی ارسالی به صدای آمریکا از اعتراضات روز شنبه ۲۵ آبان نشان می‌دهد که بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی یک نفر در شهرستان بهارستان استان تهران کشته شد. تصاویر دیگری نیز حاکی از کشته شدن یک نفر در شیراز در اعتراضات روز شنبه است. ویدئوی دیگری نیز نشان می‎دهد معترضان در گلشهر کرج شعار مرگ بر خامنه‌‌ای سر دادند و یک نفر در جریان تیراندازی در آن اعتراض ها کشته شد.

از سوی دیگر، محمد محمودآبادی، سرپرست فرمانداری سیرجان، نیز کشته شدن یکی از حاضران در تجمع‌های این شهر در استان کرمان را تایید کرد.

همچنین در تصاویر ویدئویی مشخص است که ماموران پلیس در شهریار به طور مستقیم به معترضان شلیک می‌کنند. بر اثر این تیراندازی نیز دست‌کم یک تن در شهریار کشته شد.

یک فعال مدنی کرد نیز در گفت و گو با بی بی بی فارسی کشته شدن یک نفر در اعتراض‌های شهر مریوان را تایید کرد. در عین حال برخی منابع کرد تعداد کشته شدگان را بیش از یک نفر دانستند.

خبرهایی هم کشته شدن یک معترض در بهبهان منتشر شده است اما صدای آمریکا هنوز نمی‌تواند درستی آن را به طور مستقل تایید کند.

اعتراضات به گرانی بنزین از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از پس از انتشار ناگهانی خبر گرانی بنزین، در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، خوزستان، اهواز، خرمشهر، بهبهان آغاز، و به مرور به تمام مناطق کشور کشیده شد. طی دو روز گذشته اخبار و ویدئوهای مختلفی تجمع های اعتراضی و شعارهای مردم علیه حکومت در شهرهای مختلف منتشر شده است. در برخی از شهرها معترضان بانکها را آتش زدند و با پلیس درگیر شدند.تلگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *