خانه / سیاسی / تلاش برای بکارگیری “اینترپل” در خدمت تروریسم حکومتی!

تلاش برای بکارگیری “اینترپل” در خدمت تروریسم حکومتی!

یادداشت هیئت تحریریه:

جمهوری تقیه و ترور حاکم در ایران، نابودی فیزیکی مخالفین و منتقدین خود را نه تنها از بدو خزیدن بر سریر قدرت بلکه قبل از ان بنا به سرشت تبهکارانه ایدئولوژی دینی خود اغاز نموده بود. از نمونه های بارز و فجیع ان نیز ترور احمد کسروی و از نخست وزیران وقت عبدالحسین هژیر و علی رزم آرا و حسنعلی منصور تا برپایی هولوکاست سینما رکس ابادان است!

از همان روز وقوع انقلاب اسلامی نیز محو فیزیکی مخالفین و منتقدین ملایان شیعه با ابعادی رسمی و حکومتی از بام مدرسه علوی تا کردستان و تورکمنصحرا و از قتل عام زندانیان سیاسی در دهه شصت تا قتلهای زنجیره ای گسترش یافت. دایره این جنایات تنها در داخل کشور محدود نمانده و اقصی نقاط جهان را نیز دربر گرفت. رژیم اسلامی همراه با عملیات جوخه های ترور اعزامی خود به خارج از کشور دو شیوه کثیف نیز جهت پوشش قانونی دادن به نابودی مخالفین خود سالهاست که بکار میگیرد.

شیوه اول، توسل به دولتهای غیردموکراتیک و همساز با خود جهت استرداد و یا سکوت ولاپوشانی ترور مخالفین خود در خاک انها. نمونه ان نیز درخواست رسمی استرداد فعالین سیاسی تحت عنوان “استرداد مجرمین” از کشورهای همسایه و همجوار ایران، چون ترکیه و جمهوری تورکمنستان و اذربایجان و قرقیزستان و غیره است. که از این ترفند کانون فرهنگی – سیاسی خلق تورکمن نیز در امان نمانده است. بدین معنا که در سال ۲۰۰۵ در دوره ریاست “مصطفی پورمحمدی” بر وزارت کشور رژیم جهت استرداد فعالین سیاسی در جمهوری تورکمنستان لیستی مختلط از انها با  مجرمان فراری از ایران را به دولت این جمهوری تسلیم کردند که در راس ان نام یکی از اعضای موثر کانون قرار گرفته بود! هرچند این جمهوری بنا به ملاحظاتی نتوانست این فرد را کت بسته به ایران تحویل بدهد، اما وی را مجبور به خروج از خاک خود نمود. ولی این عضو کانون در ترکیه نیز مشمول “قرارداد امنیتی استرداد مجرمین طرفین” مابین رژیم اسلامی با دولت ترکیه گردیده و بازداشت گردید. لذا، بعد از چندین روز با تلاش دوستانی از زندان ازاد و مستقیما به کشور محل پناهندگی خود در اروپا عودت داده شد!

شیوه دوم، صورت قانونی دادن به ربودن مخالفین خود بویژه از کشورهای اروپایی با توسل به “اینترپل” با پرونده سازیهای دروغین علیه انها مبنی بر تحت تعقیب قانونی بودن این افراد در ایران با نسبت دادن اتهاماتی از قبیل  قتل و جنایت، قاچاق مواد مخدر و ترویج خشونت و خرابکاری و غیره و خواست استرداد انها توسط این نهاد بین المللی به ایران میگردد.

تازه ترین نمونه ازاین ترفند نیز ارایه لیستی مختلط از اختلاسگران فراری به خارج از کشور و فعالین سیاسی به “اینترپل” استکه اکثر انها از فعالین سیاسی در فضای مجازی از اعضای سازمان مجاهدین خلق تا روح الله زم مدیر مسئول سایت “امدنیوز” و افرادی دیگرمیباشند!

حال اینک این وظیفه اپوزیسیون رژیم اسلامی استکه این ترفند زشت و جنایتکارانه انرا در سطح بین المللی افشا و از افراد مورد نظر نهادهای امنیتی رژیم جهت ربودن “قانونی” انها با فریب “اینترپل” از کشورهای غربی حمایتهای لازم را بعمل بیاورند. ما در ذیل مصاحبه به اصطلاح رئیس “پلیس بین المللی نیروی انتظامی ایران” را به نقل از خبرگزاری “قدس” وابسته به سپاه را جهت رؤیت میاوریم:

خبرگزاری فارس از قول هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ایران نوشته که ایران از طریق پلیس بین‌الملل به دنبال استرداد تعدادی از متهمان پرونده‌های اقتصادی و مخالفان سیاسی است.

شیرزاد، درخواست و اعلان قرمز توسط پلیس، بازداشت و دستگیری و استرداد مجرم را از جمله اقدامات پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی دانسته و گفته در شش ماهه ۹۸ «پرداخت استرداد» مجرمان نسبت به سال گذشته بیش از ۲۹۱ درصد افزایش یافته که ۶۸ درصد مربوط به پرونده‌های اقتصادی و مابقی مربوط به پرونده‌هایی همچون قتل، آدم‌ربایی و … است.

او تعداد دقیق مجرمان مسترد شده از خارج از کشور را ۵۰ نفر اعلام کرده است.

شیرزاد درباره استرداد «محمودرضا خاوری» به کشور گفت:

«مهم‌ترین کاری که درخصوص خاوری انجام شد حفظ اعلان قرمز برای وی بوده است؛ از نظر ما و اعضای اینترپل خاوری مجرم است و ما پیگیر این موضوع هستیم.»

محمودرضا خاوری در مهر ماه ۱۳۹۰ از مقام مدیریت عامل بانک ملی ایران کنار کشید و به کانادا رفت. سفر ناگهانی خاوری به کانادا در رابطه با رسوایی اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در ایران بود که در شهریور ۱۳۹۰ برملا شد.

رئیس پلیس اینترپل ناجا همچنین از صدور اعلان قرمز برای افرادی که به گفته او «وارد فضای خشونت شده و اقدامات خرابکارانه انجام می‌دهند» خبر داد و گفت:

«افرادی مانند اعضای گروهک منافقین، مجریان خارج‌نشین شبکه‌های منافق و… جز این دسته هستند که پلیس اینترپل برایشان اعلان قرمز صادر خواهد کرد.»

به گفته شیرزاد، برای مرجان شیخ‌الاسلامی و مجید سعادت، متهمان پرونده‌های پتروشیمی و بانک ملت و شهردار صدرا هم اعلان قرمز صادر شده است.

اتهام مرجان شیخ‌الاسلامی آل آقا دایر بر اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در فروش ارز حاصل از محصولات پتروشیمی به مبلغ ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو و تحصیل مال نامشروع به میزان ٧ میلیون و ۶۵ هزار و ۵٢٩ یورو است. او خود این اتهامات را رد کرده است.

شیرزاد همچنین گفته درباره روح‌الله زم، ادمین کانال آمدنیوز نیز فعالیت پلیس اینترپل در فضای مجازی در حال انجام است.

به گفته رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتطامی ایران، برخورد با «سرکردگان گروهک منافقین» در دستور اولیه پلیس ایران است.تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.