خانه / بیانیه ها / آبانی دیگر و جنایتی دیگر در زندان امیرآباد گرگان!

آبانی دیگر و جنایتی دیگر در زندان امیرآباد گرگان!

بنابه اخبار واصله از زندان “امیرآباد” گرگان که یکی از شکنجه گاههای رژیم تحت پوشش “زندان اقدامات تأمینی و تربیتی” می باشد، جنایت هولناک دیگری در حق یک زندانی جوان تورکمن به نام “محمد دوجی” صورت گرفته است.

بامداد روز چهارشنبه ۲۸ آبانماه، این زندانی که در عنفوان جوانی به دلیل یک درگیری محلی در روستای خود “اؤدک دیه جی” از توابع شهرستان آق قلا ناعادلانه به سه سال حبس محکوم و دوران اسارت خود را در “اندرزگاه ۲” این زندان می گذرانید، تحت شکنجه‌های مسئول حفاظت اطلاعات “ابوذر عموزاده” و رئیس این اندرزگاه “احمد ریاحی” و فرمانده رئیس یگان حراست آن “ابوذر قجر” با مشارکت دیگر پرسنل زندان به قتل رسیده است!

این جنایت در حق یک اسیر در اسارتگاه رژیم، مصادف بود با سالگرد آبان ماه خونین که طی آن نیز جوان ترکمن دیگری به نام “یوسف درری” در شهر “بومهن” با شلیک مستقیم جانیان رژیم به قتل رسیده بود. این تقارن خود بیانگر آن است که تا رژیم جهل و جنایت اسلامی بر کشور حاکم است، ترکمن ها نیز شاهد تکرار آبان های خونین و خونین تری خواهند بود.

بنابر اظهارات یکی از هم بندان “محمد دوجی”، که خود شاهد این جنایت بوده است: “در زندان درگیری صورت گرفت و افسر نگهبان برای تنبیه محمد لباس هایش را درآوردند و بصورت عریان دست و پایش را پایبند و دستبند زدند و از سقف زندان در سرمای زمستان آویزانش کردند”. وی ادامه داده است که “محمد” را آن‌قدر کتکش زدند تا از هوش برود، آب سرد می ریختند تا بهوش بیاید و دوباره تنبیه شود و همگی اینها مقابل چشمان ما زندانیان برای درس عبرت صورت میگرفت که متاسفانه بامداد امروز وی دیگر نتوانست شکنجه ها را تحمل کند.”

یعنی جهت انجام سبعیت غیرقابل تصاویر قاتلین حکومتی، این جوان تورکمن برگزیده شده بود و تا دیگر زندانیان با مشاهده زجر کشیدن وی مرعوب شده و به هر پستی و رذالت زندانبانان رژیم در زندانی که شرایط طاقت فرسای آن برای زندانیان، بدون آن  نیز در تورکمن صحرا شناخته شده است، تن در بدهند. از سوی دیگر این جنایت بیانگر آن است که تبعیض ملی و انسانی در حق تورکمنها در رژیم شوونیستی- مذهبی ایران تا آنجا پیش رفته استکه آدمکشان حکومتی با دلگرمی به پشتوانه و حمایت حکومتی از خود بدون واهمه از مجازات و پاسخگویی، تورکمنی را جهت زهرچشم گرفته از دیگران طعمۀ اعمال شنیع خود بسازند!

کانون فرهنگی- سیاسی ضمن محکومیت شدید این جنایت مردم تورکمن را فرا می‌خواند تا مراسم تشییع پیکر این جوان ناکام و قربانی بیگناه جلادان اسیر کش رژیم را به همایش اعتراضی وسیع تبدیل کرده و نشان بدهند که ملتی درمانده و بی تفاوت در برابر سرنوشت جوانان و نسل‌های آینده خود نیستند. ما باید جهت ممانعت از ارتکاب بیشتر اینگونه جنایات آشکار و بی‌رحمانه در تورکمن صحرا، قاتلین این تبهکاری را به اسم و نام در میان مردم و در فضای مجازی انگشت نمای خاص و عام ساخته و پیگیرانه خواستار مجازات آنها گردیم. مسلماَ در خارج از ایران نیز ما این جنایت را افشاء و نام قاتلین “محمد دوجی” را در میان نام مرتکبین “جنایت علیه بشریت” جهت محکومیت جهانی آنها به ثبت خواهیم رساند.

کانون فرهنگی- سیاسی خلق تورکمن

۲۹ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱۹ نوامبر ۲۰۲۰تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.